About Us

Witamy w naszej szkółce roślin

Szkółka Krzewów Ozdobnych L. A. Blabuś to rodzinna firma, która powstała w latach siedemdziesiątych. Od 1997r. jest członkiem Związku Szkółkarzy Polskich.

Duża dynamika rozwoju rynku ogrodniczego w Polsce wywarła ogromny wpływ na całokształt polityki szkółki. Dzięki tendencji wzrostu branży obecnie powierzchnia szkółki zajmuje około 60 ha. Na dzień dzisiejszy szkółka jest w pełni zmechanizowana i wyposażona w nowoczesny system nawadniania. Posiadamy własne szklarnie i tunele, gdzie następuje własna produkcja sadzonek, które następnie przesadzane są przy pomocy maszyn automatycznych i przeznaczane do dalszej sprzedaży.

Szkółka Krzewów Ozdobnych specjalizuje się w produkcji roślin iglastych, liściastych, pnączy, form szczepionych, bylin, traw oraz roślin wrzosowatych w uprawie kontenerowej jak i w gruncie. Nieustanny monitoring rynku ogrodniczego pozwala na dobór asortymentu, który będzie odpowiadał trendom i oczekiwaniom naszych Klientów.

W gamie oferowanych przez nas produktów znajdują się rośliny dobrze zaadoptowane do panujących warunków klimatycznych. Bazując na wieloletnim doświadczeniu oraz wiedzy w zakresie produkcji roślin oferujemy szeroki wybór roślin własnej produkcji o wysokiej i wyrównanej jakości w atrakcyjnych cenach.

Prowadzimy sprzedaż hurtową na placu handlowym o powierzchni 10 000 m2, który wyposażony jest w hale spedycyjne umożliwiające swobodny załadunek samochodów ciężarowych.

Prowadzimy również sprzedaż detaliczną w Centrum Ogrodniczym „Lilia” w Wieluniu, gdzie dostępne są rośliny naszej produkcji.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i współpracy.

Lila i Andrzej Blabuś

IMG20220904153248

Dawniej

Dziś